Dom w Zielonkach

t e m a t:
Dom 3-poziomowy w Zielonkach – wnętrza domu w stylu glamour


s t a t u s:
realizacja 2022

k l i e n t:
prywatny

m i e j s c e:
Zielonki

p o w i e r z c h n i a:
140 m2

z a k r e s:
projekt koncepcyjny
projekt wykonawczy

Wnętrza domu w stylu glamour projektowane w nowym budownictwie. Inwestor potrzebował projektu części dziennej, sypialni głównej, łazienek oraz przestrzeni wielofunkcyjnej na poddaszu.

Wnętrza domu w stylu glamour – wytyczne projektowe

Jedyną wytyczną Inwestora było wykorzystanie płytek i paneli układanych w jodełkę francuską, więc takie podłogi zastosowano niemal w całym domu. Jedynie hol wejściowy wykończony został inną płytką, ponieważ  kamienna płytka bazową jest bardziej uniwersalna i łatwiejsza w utrzymaniu czystości. 

Inwestorowi zależało także na maksymalnym wykorzystaniu światła wpadającego do pomieszczeń, ponieważ zastane wnętrza cechowały się dużymi przeszkleniami. Dlatego do wnętrza w stylu glamour wprowadziłam elementy, które miały to światło łapać i rozpraszać: złote balustrady, zamszowe tekstylia, satynowe fronty meblowe i płytki w połysku. Otworzyłam również klatką schodową i od strony salonu zaproponowałam szklaną balustradę. Dzięki temu komunikacja jest bezpieczna i dobrze doświetlona naturalnym światłem.

Aby złapać maksymalnie dużo światła wprowadziłam też w przestrzeniach komunikacyjnych wysokie lustra. Pojawiły się zarówno w holu jak i w korytarzu. 

Zastosowane rozwiązania projektowe

Wnętrza domu w stylu glamour nawiązują do bieżących trendów. Zaproponowałam wyposażenie ruchome o obłych formach: sofę, szafkę telewizyjną i krzesła. Wszystkie te zabiegi miały nadać pomieszczeniom przytulności. Wprowadziłam również neutralną kolorystykę z akcentami kolorystycznymi w postaci bordowego obicia krzeseł. Dzięki temu wnętrze wygląda spójnie. Odnajdą się w nim również wszystkie wielobarwne pamiątki Inwestora przywiezione z zagranicznych podróży.

Całość podkręciłam nowoczesnym oświetleniem, więc w domu jest bardzo jasno, ponieważ dla Inwestora było to bardzo ważne zagadnienie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak projektujemy, zajrzyj tutaj!