Rustykalne poddasze

t e m a t:
Rustykalne poddasze 75m2 w kamienicy przy Rynku Podgórskim

s t a t u s:
realizacja 2021

k l i e n t:
prywatny

m i e j s c e:
małopolski

p o w i e r z c h n i a:
75 m2

z a k r e s:
projekt koncepcyjny
projekt wykonawczy

Główne założenia

W projekcie “Rustykalne poddasze” wprowadziliśmy kilka ważniejszych zmian budowlanych. Dodaliśmy kilka okien połaciowych, otworzyliśmy strop nad salonem i wydzieliliśmy w przestrzeni dziennej mikrosypialnię. Wszystko to aby lepiej doświetlić poddasze i odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby mieszkaniowe właścicieli. W salonie powstał także kącik biurowy, który stał się niezbędny przy pracy zdalnej właścicieli mieszkania. 

Stylistyka wnętrz

Inwestorzy kochają naturę. Dlatego też przy wyborze materiałów postawiliśmy na naturalne drewno i motyw roślinny, np. na tapetach lub szkliwionych kaflach kuchennych. Z tego powodu zdecydowaliśmy się zaprojektować wnętrza w stylu rustykalnym. Główna ściana dekoracyjna w salonie wykończona została tynkiem glinianym. Dzięki temu salon zyskał wyraźny charakter.

Wszystkie sufity, słupy i skosy wykończone były boazerią. Właściciele mieszkania nie zdecydowali się na jej usunięcie, ale zgodzili się na pomalowanie desek na biało. Dzięki temu wnętrza rozświetliły się, a sufity optycznie podniosły. Pozwoliło to także na redukcję kosztów remontu. 

Ponieważ boazeria została pomalowana, można było wprowadzić do mieszkania więcej drewna w meblach, drzwiach i dodatkach. Zbudowało to przytulny i nastrojowy klimat. Również przy wyborze oświetlenie, zgodnie z sugestiami właścicielki, kierowaliśmy się doborem naturalnych materiałów, takich jak: drewno, tektura czy wiklina. Inwestorom zależało także na produktach polskich marek, co było istotną wytyczną podczas tworzenia specyfikacji.

Ostatnią składową wnętrz na rustykalnym poddaszu są tapety. Te królują we wszystkich trzech sypialniach. Zasugerowaliśmy wzory, kolory i motywy przewodnie, ale to lokatorzy dokonali ostatecznych wyborów. Dzięki temu każdy członek rodziny miał swój wkład w całość przedsięwzięcia. Pani domu wybrała motyw zielarski, a dzieci wzór kwiatowy i roślinny.

Większość mebli wykonana została na podstawie naszych projektów stolarskich. 

Jeśli chcesz zobaczyć nasz projekt i realizację wnętrza kamienicznego utrzymanego w innym stylu, zajrzyj tutaj!