Mieszkanie w stylu glamour

t e m a t:
Mieszkanie 75m2 – Kraków, Prądnik Czerwony


s t a t u s:
realizacja 2022

k l i e n t:
prywatny

m i e j s c e:
małopolska

p o w i e r z c h n i a:
75 m2

z a k r e s:
projekt koncepcyjny
projekt wykonawczy

Projekt mieszkania w stylu glamour powstał w odpowiedzi na potrzeby młodego małżeństwa z małym dzieckiem. Mieszkanie miało być jasne, ale też łatwe do posprzątania. Stąd szereg rozwiązań projektowych, które miały ułatwić zachowanie porządku młodym rodzicom. Inwestorzy nie wykluczali także możliwości wynajęcia mieszkania w przypadku dalszego powiększania rodziny. Dlatego aby im to umożliwić, zastosowaliśmy rozwiązania odporne na czas i zniszczenia. 

Elementy projektowe mieszkania w stylu glamour

Tak naprawdę po opracowaniu aranżacji mieszkania w stylu glamour skupiliśmy się głównie na odpowiednim doświetleniu wnętrza. Inwestorom zależało aby dobrze wykorzystać światło wpadające do mieszkania od południowej (część dzienna) i wschodniej strony (sypialnie). Aby dotrzeć światłem dziennym do ciemnego holu zastosowaliśmy tam duże lustro, które łapie promienie wpadające przez szklenie w drzwiach do sypialni. Takie lustra na całą wysokość zastosowane zostały również w sypialni. Wschodnie światło łagodnie wpada do pomieszczenia i rozświetla je ułatwiając pobudkę. W sypialniach i części dziennej zaproponowaliśmy kilka scenariuszy świetlnych. Jak stwierdziła Pani Inwestor po niedawnej wizycie na budowie, mimo wcześniejszych obaw: każda lampa jest tam po coś. 

Rozwiązania ułatwiające zachowanie porządku

Ponieważ mieszkanie w stylu glamour przeznaczone jest dla rodziny z małym dzieckiem, to bardzo ważne było zagadnienie utrzymania porządku. Całe szczęście w planie mieszkania przewidziano dodatkowe pomieszczenie, które Inwestorzy postanowili wykorzystać jako pralnię. Drzwi do pomieszczenia ukryto za drewnianymi panelami, dzięki czemu dostęp do niego pozostanie ograniczony dla gości. Takie panele ścienne doskonale zabezpieczą też ściany korytarza przed dziecięcymi malowidłami. Aby ułatwić gospodarzom sprzątanie postawiliśmy na maksymalnie zamknięte meble. Jedyne otwarte półki znajdują się w kuchni, poza zasięgiem dziecięcych rączek. Zaproponowaliśmy także Inwestorom matowe fronty, które mają powierzchnię bardziej odporną na odciski niż te błyszczące. 

Remont w mieszkaniu powoli dobiega końca. A my już nie możemy doczekać się efektów końcowej sesji zdjęciowej. W międzyczasie zapraszamy do obejrzenia innego projektu utrzymanego w podobnym stylu glamour.